Puby Warszawa Bielany

Czarter łodzi motorowych

Off 113
Czarter łodzi motorowych
1 vote, 4.00 avg. rating (78% score)

Czarter łodzi motorowych – poradnik dla początkujących

Czarterowanie łodzi motorowej to popularna forma spędzania wolnego czasu nad Bałtykiem, Morzem Śródziemnym i w wielu innych miejscach. Niestety jednak, sporo tego typu usług jest słabych jakościowo, dlatego – zwłaszcza gdy nie mamy w tej materii doświadczenia – warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę przed skorzystaniem z oferty.

Pierwszym i najbardziej podstawowym błędem początkujących jest wybieranie firmy czarterowej wyłącznie w oparciu o cenę. Owszem, koszty są ważne, ale lepiej zapłacić więcej i mieć do dyspozycji serwis, bo dzięki temu – np. w przypadku awarii silnika – nie będziemy zmuszeni do zatrzymania się na środku trasy, przerwania rejsu itd. Decydując się na pierwszy czarter łodzi motorowych, powinniśmy przyjrzeć się też następującym parametrom: wielkość łodzi, jej wyposażenie, rodzaj, dostosowanie do doświadczenia załogi, głębokość zanurzenia, przystosowanie do konkretnej pory roku. Uwzględniając te kryteria, unikniemy wypożyczenia czegoś, co będzie nam sprawiać problemy (a te – zwłaszcza na długich rejsach – są zdecydowanie niepożądane).

Nasuwa się jeszcze kilka pytań: Od czego zależy, ile dany czarter łodzi motorowych będzie kosztował? Otóż głównym czynnikiem wpływającym na cenę jest okres czarterowania – najdrożej jest w wakacje, a najtaniej na wiosnę i na jesień. Kolejne pytanie: Czy łódź należy wyczyścić? Zazwyczaj tak, choć są firmy czarterowe, które robią to samodzielnie. Upewnijmy się więc, czy w naszym przypadku zachodzi taka konieczność, czy też nie. Po trzecie – czy kaucja dla firmy czarterowej to coś normalnego? Tak, i to zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Inne wpisy tematyczne o podróżach oraz turystyce online:

About the author / 

admin

Ankieta:

Czy w Giżycku można wyczarterować luksusowy jacht w dobrej cenie?

View Results

Loading ... Loading ...

Archiwa

Kategorie

Zobacz także:

  • Północno – wschodnie Niemcy

    Wiele osób spędza dziś wakacje nad morzem na wyspie Wolin. Będąc tam warto poświęcić dwa dni i zwiedzić północną część Niemiec. Turystyka w tym regionie jest szczególnie dobrze rozwinięta i każdy znajdzie coś dla siebie spośród wielu atrakcji. Co zatem warto zobaczyć? Przede wszystkim warto zobaczyć malutkie miasteczko z pięknym, długim kanałem wodnym- Greifswald. Godny…

  • Spa hotel Mazury

    Hotele, motele, apartamenty, domki do wynajęcia, jeziora, koncerty, festiwale. Bezsprzecznie z tym kojarzy się polska kraina tysiąca jezior. Jeżeli wybierasz się tam najlepiej wybrać spa hotel Mazury będą Ci wdzięczne za to, że kierujesz swoje zmęczone kroki do miejsca, gdzie będziesz mógł wypocząć jak nigdzie indziej. Ciężko znaleźć osobę, która była na Mazurach i nie…