Warka wilcza

LOFOTY W NORWEGII

Off 236
LOFOTY W NORWEGII
1 vote, 5.00 avg. rating (88% score)

podroze (17)Na północy Norwegii leży archipelag Lofotów i ciągnie się około 120 kilometrów. Archipelag wygląda jak ściana wyszczerbionych szczytów, które wyrastają wprost z krystalicznie czystego morza. Cały archipelag składa się z pięciu większych i wielu malutkich wysp. Te duże wyspy są ze sobą połączone zarówno drogą (E10) jak i tunelem pod lustrem wody.
Archipelag Lofotów leży poza kołem podbiegunowym, ale dzięki ciepłemu prądowi morskiemu Golfsztromowi, temperatura powietrza w okresie letnim dochodzi nawet do 24 stopni Celsjusza.
Miejscowość Svolvaer jest głównym węzłem komunikacyjnym, z kolei na zachodnim brzegu wyspy Flakstadoya umiejscowione są piękne piaszczyste plaże. Kolejna miejscowość w Lofotach to Nusfjord, w którym znajdują się zabytkowe, dziewiętnastowieczne domy rybackie, budowane na palach. Rybackie chaty są w kolorze czerwonym i cały ten obszar z rybackimi domami wpisany jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
Poszczególne wyspy są także połączone mostami, a za niektóre odcinki dróg i autostrad trzeba płacić (prawie wszędzie można płacić kartą kredytową).

Inne wpisy tematyczne o podróżach oraz turystyce online:

About the author / 

admin

Ankieta:

Czy w Giżycku można wyczarterować luksusowy jacht w dobrej cenie?

View Results

Loading ... Loading ...

Archiwa

Kategorie

Zobacz także:

  • Agroturystyka – Legnica

    Czy można spędzić udane wakacje w Polsce? Jak wiadomo, ludzie nierzadko zachwycają się innymi państwami, a tak naprawdę nie znają zbyt dobrze swojego. Można to powiedzieć o Polakach, którzy najchętniej wyjeżdżają na swoje wakacje za granicę. A czy da się spędzić udane wczasy w Polsce? Oczywiście jest to całkowicie możliwe. W końcu Polska to spory…

  • Loty na Majorke

    Ogromnym wręcz zainteresowaniem turystów z całego świata cieszą się ciepłe kraje, a zwłaszcza znane i lubiane wyspy. Jedną z nich jest Majorka. Jest to niewielka, malownicza wysepka, której mieszkańcy utrzymują się głównie z turystyki. Ta wysepka sprosta praktycznie wszystkim wymaganiom. Loty na Majorke odbywają się dość często i nie ma najmniejszego problemu, aby znaleźć odpowiednie…