Puby Warszawa centrum

PARK NARODOWY GRAN PARADISO

Off 168
PARK NARODOWY GRAN PARADISO
1 vote, 5.00 avg. rating (88% score)

agroturystyka (6)Historia tego włoskiego parku narodowego sięga dziewiętnastego wieku, kredy to w roku 1856 roku król Piemontu Emanuel II utworzył na tych terenach rewir myśliwski, na którym tylko on miał prawo urządzać polowania. Chciał chronić, już w tamtych czasach koziorożca alpejskiego, któremu groziło wyginięcie (według wierzeń ludowych niektóre części ciała tego zwierzęcia miały magiczną moc), zakaz dotyczył także handlu jakimikolwiek częściami ciała koziorożca. Oficjalnie park powstał w roku 1922 i był pierwszym obszarem chroniącym tereny w pobliżu najwyższego szczytu Alp. Park Gran Paradiso graniczy z francuskim parkiem narodowym Sabaudii. W Gran Paradiso na wysokości 2500 metrów nad poziomem morza leżą płaskowyże z polodowcowymi jeziorami, a woda spływająca z gór na południowym zachodzie tworzą głębokie doliny i wspaniałe wodospady i kaskady. W parku oprócz wspomnianych koziorożców alpejskich ( od populacji koziorożców tutaj występujących wywodzą się wszystkie osobniki tego gatunku występujące w Alpach) żyją także świstaki i kozice.

Inne wpisy tematyczne o podróżach oraz turystyce online:

About the author / 

admin

Ankieta:

Czy w Giżycku można wyczarterować luksusowy jacht w dobrej cenie?

View Results

Loading ... Loading ...

Archiwa

Kategorie

Zobacz także:

  • Birma wycieczki

    Coraz częściej zdarza się, że nie jest łatwo obrać kierunek, jeśli chodzi o miejsce, gdzie panuje się wyjechać na wakacje. Jest to zupełnie zrozumiałe, zwłaszcza w sytuacji, kiedy już nie raz było się nad polskim morzem, czy w górach. Niekiedy warto zdecydować się na odmianę w postaci wycieczki zagranicznej. Jest to tym bardziej dobre rozwiązanie,…

  • Wypożyczalnia samochodów Warszawa

    Kiedy chcemy szybko załatwić wszystkie ważne sprawy służbowe w innym mieście, warto zapewnić sobie w nim odpowiedni środek transportu. Korzystanie z ogólnie dostępnej komunikacji miejskiej jest kłopotliwe i czasochłonne, najlepiej zapoznać się więc z tym co ma nam do zaoferowania wypożyczalnia samochodów Warszawa to miasto w którym ma siedzibę wiele przedsiębiorstw, leżących w różnych dzielnicach….