Pub harenda

SŁOWACJA

Off 302
SŁOWACJA
1 vote, 5.00 avg. rating (88% score)

turystyka (5)Z Gdańska i Warszawy można polecieć sobie do Popradu, wylądować pośród ośnieżonych szczytów Tatr Wysokich a stąd tylko kilkanaście kilometrów jazdy samochodem dzieli nas od najpopularniejszych miejscowości w Tatrach słowackich ( Tatrzańska Łomnica, Stary Smakoviec, Serbski Ples), gdzie można zażyć sportów zimowych.
Zbocze pod Łomnicką Przełęczą ma wspaniałą nartostradę liczącą sobie około pięciu kilometrów skąd można poszusować wprost do Łomnicy. Z Hrebienoku (1479 metrów nad poziomem morza) można natomiast zjechać sankami do Starego Smokowca, gdyż przygotowano tu wspaniałą trasę saneczkową, która ma dwa i pół kilometra długości.
Po szaleństwach na stokach można odpocząć w Popradzkim AquaCity, gdzie baseny zarówno kryte jak i otwarte liczą sobie 2160 metrów kwadratowych powierzchni wypełnionej krystalicznie czystą wodą termalną o temperaturze od 28 do 36 stopni Celsjusza. AquaCity oferuje także hydromasaże, natryski, grzyb wodny a także łóżka wodne. Podobne atrakcje oferuje także Liptowski Mikulasz, gdzie jest 27 rur i zjeżdżalni i jedenaście basenów z wodą termalną o temperaturze do 38 stopni.

Inne wpisy tematyczne o podróżach oraz turystyce online:

About the author / 

admin

Ankieta:

Czy w Giżycku można wyczarterować luksusowy jacht w dobrej cenie?

View Results

Loading ... Loading ...

Archiwa

Kategorie

Zobacz także:

  • Przygotowanie dziecka do wakacji

    Nadchodzą wakacje, a wraz z nimi sezon urlopów i kolonii. Niezależnie od tego czy jedziemy na wakacje razem z dziećmi czy wysyłamy je na kolonie samodzielnie musimy zadbać o przygotowanie im letniej garderoby. Dzieci rosną i co rok musimy uzupełnić zestaw ubranek na lato. Warto rozpocząć zakupy dużo wcześniej aby znaleźć ciekawe oferty cenowe i…

  • Turystyka o każdej porze roku

    Wyjazdy w celach zwiedzania różnych miejsc w kraju i na świecie odbywają się głównie w okresie wakacyjnym. Jest tak dlatego, ponieważ jest to czas urlopów, a w naszym kraju panuje lato. Jest ciepło i przeważnie świeci słońce. Jednak, tak naprawdę turystyka może być uprawiana w czasie każdej pory roku. Wyjazdy turystyczne w różne miejsca mają…