Puby Warszawa Bielany

Sopot – historia, ciekawe miejsca

Off 81
Sopot – historia, ciekawe miejsca
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Wraz z rozpoczęciem lata, Sopot staje się turystyczną stolicą Polski. Przybywają do niego podróżnicy z Polski oraz zza granicy.

Kurort ten położony jest nad samym morzem Bałtyckim i należy do wielkiej aglomeracji Trójmiejskiej. Zlokalizowany jest miedzy Gdańskiem, a Gdynią.

Trzeba wiedzieć, że miejscowość ta słynie nie tylko z imprez i wydarzeń kulturalnych, które odbywają się tu prawie bez przerwy, ale także z wielu zabytków zachowanych w stanie niemalże idealnym. Do jednych z nich należy Kościół Zbawiciela, ulokowany przy ulicy Kościuszki. Jest to zabytek utrzymany w stylu neobarokowym z elementami secesji, którego architektem był Adolfa Bielefeldta. Powstał on w latach 1913-1919. Historia Sopotu sięga aż VII wieku, dowodem tego są resztki Grodziska położone przy ulicy Haffnera. Tam też znajduje się Skansen Archeologiczny Grodzisko. Ponadto, na terenie tego miasta znajdują się liczne pomniki. Jednym z najsłynniejszych jest pomnik Jana Haffnera. Dzięki jego wstawiennictwu w Sopocie powstały kąpieliska morskie. Pomnik jest ulokowany w Parku Północny.

Władze miasta przyczyniły się do utrzymania zabytkowego tonu Sopotu. Stało się tak dzięki rewitalizacji i renowacji budynków wzdłuż słynnej ulicy Bohaterów Monte Casino. Znajdują się w nich restauracje, kawiarnie, ale także liczne, wysokiej klasy apartamenty Sopot. Budynki te w przeszłości, to jest w latach 1897 – 1945, pełniły funkcje hotelów. Miedzy innymi był tam Werminghoff Hotel, Metropol Hotel, oraz tak zwany Dwór Carski – Kaiserhof.

Inne wpisy tematyczne o podróżach oraz turystyce online:

About the author / 

admin

Ankieta:

Czy w Giżycku można wyczarterować luksusowy jacht w dobrej cenie?

View Results

Loading ... Loading ...

Archiwa

Kategorie

Zobacz także:

  • Apartamenty Zakopane

    Wypoczynek w górach ? czy może być coś przyjemniejszego? Wielu z nas, kiedy tylko ma wolną chwilę, pakuje się w samochód i wyjeżdża w kierunku Zakopanego. To właśnie to miasto co roku, niezależnie od pory roku i pogody, ściąga tłumy turystów z Polski i ze świata. Nie ma się co dziwić. Nie ma chyba górskiego…

  • Giżycko czarter jachtów

    Rejs jachtem Pływać każdy może, chociaż z pewnością lepiej to robić pod okiem doświadczonej osoby niż samotnie ruszać na pierwszy rejs. W Polsce mamy idealne do tego warunki, a same polskie jeziora są wyjątkowe pod wieloma względami. Szczególnie widać to wtedy, gdy w grę wchodzi Giżycko czarter jachtów. To właśnie na Mazurach można spotkać najlepsze…