Puby Warszawa Bielany

Wakacje w Zakopanem

Off 102
Wakacje w Zakopanem
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Zakopane to bardzo popularny ośrodek wypoczynkowy a baza noclegowa w tym miejscu jest dobrze rozwinięta. Wszyscy turyści mogą znaleźć w Zakopanem kwatery na miarę swoich potrzeb i możliwości finansowych. Bez trudu można tu odnaleźć oferty tanich noclegów, jednak należy ich szukać poza ścisłym centrum miasta. Okolice Krupówek słyną bowiem z wysokich cen, ponieważ tu skupia się życie towarzyskie i rozrywkowe.

Na stronach internetowych poświęconych turystyce zakopiańskiej zamieszczone zostały informacje dotyczące noclegów w mieście i jego okolicach. Znajdują się tam cenniki oraz szczegółowe wiadomości na temat wyposażenia kwater. Najmniej kosztuje wynajęcie pokoju w małych prywatnych pensjonatach, najwięcej zaś w luksusowych willach, hotelach i apartamentach. Tanie kwatery w Zakopanem to najczęściej pokoje o niższym standardzie lub położone w sporej odległości od centrum.

Standard tańszych kwater wcale nie odbiega znacznie od tych bardziej kosztownych. Poza tym dla turystów, którzy przybywają do Zakopanego, najbardziej liczy się nie to, w jakich warunkach będą mieszkać, lecz cel, dla którego tam przyjechali. I czy to będą kwatery w centrum Zakopanego czy nie jest sprawą drugorzędną. Wziąwszy pod uwagę fakt, iż podczas urlopu w górach większość czasu spędza się na szlakach turystycznych a w pensjonacie jedynie się wypoczywa, luksusowe wnętrza nie grają większej roli.

Ważne jest przecież, aby się dobrze wyspać i wypocząć przed kolejnym dniem aktywnego wypoczynku. W lecie można się pokusić o rozstawienie namiotu na wyznaczonych do tego polach. Trzeba się jednak liczyć z tym, że pogoda w górach jest zmienna i nawet jeśli w ciągu dnia temperatura jest wysoka, w nocy już wcale nie musi być ciepło.

Nocleg na polu namiotowym to chyba najtańsza z możliwości wypoczynku w Zakopanem, lecz wiążą się z nią pewne niedogodności. Nie ma się bezpośredniego dostępu do sanitariatów, co może okazać się uciążliwe. Tym jednak, którym niestraszne są podobne „przygody”, taka możliwość wyda się atrakcyjna i godna przemyślenia. Warto także szukać miejsc w nowo powstałych ośrodkach, które w celu przyciągnięcia klientów w początkowym okresie swej działalności obniżają ceny za wynajem.

Inne wpisy tematyczne o podróżach oraz turystyce online:

About the author / 

admin

Ankieta:

Czy w Giżycku można wyczarterować luksusowy jacht w dobrej cenie?

View Results

Loading ... Loading ...

Archiwa

Kategorie

Zobacz także:

  • Zalety i wady ciepłych krajów…

    Grecja czy też Egipt to jedne z najbardziej popularnych kierunków dla zwiedzających i co sezon są okupowane przez miliony turystów. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt, iż czasami zgiełk jest męczący a nie każdy z nas lubi zatłoczone miejsca do wypoczynku. Podczas wyboru naszej perełki na wakacje musimy pamiętać o kilku czynnikach….

  • Taxi bagażowe

    Czasem zdarza się, że musimy przewieźć z miejsca na miejsce jakiś większy bagaż. Czasem będą to meble, które musimy przetransportować do swojego nowego mieszkania a czasem jakiś sprzęt, który kupiliśmy i musimy go dowieźć na miejsce. Niekiedy musimy przenieść biuro w inne miejsce. W takich przypadkach taxi bagażowe jest niezastąpione. Firmy zajmujące się tym fachem…