Podnośnik koszowy – kupić czy wynająć?

Przedsiębiorca prowadzący działalność w zakresie remontowo-budowlanym i w innych pokrewnych branżach, musi inwestować sporo środków w zakup odpowiednich urządzeń. Do tego dochodzą koszty konserwacji i napraw. Alternatywą dla tych wszystkich wydatków jest możliwość wypożyczenia na pewien okres sprzętu zmechanizowanego lub pomocniczego do wykonania niezbędnych prac. Podnośnik koszowy to urządzenie, które przyda się zawsze.

Podnośnik koszowy – sprzęt do prac na wysokościach

Do remontów obiektów budowlanych potrzebne są urządzenia umożliwiające dostęp do ich najwyższych, niedostępnych fragmentów. Ze względu na konieczność zapewnienia wykonawcom pełnego bezpieczeństwa, wykorzystywany jest podnośnik koszowy. Jego głównym elementem jest ramię uruchamiane za pomocą mechanizmu hydraulicznego. Na szczycie tego wysięgnika znajduje się kosz. Jest on zamocowany w taki sposób, że zawsze utrzymuje się w pozycji pionowej, bez względu na ruchy ramienia podnośnika. Zabezpieczona w dolnej części listwami platforma na której stoi pracownik, otoczona jest konstrukcją z pionowych i poziomych barierek. Dzięki temu, osoba obsługująca podnośnik, przez cały czas pracuje w pełnej asekuracji. Firma oferująca wynajem podnośnika https://saw-bud.net/podnosnik-koszowy/ udostępnia takie urządzenie samojezdne lub do mocowania na samochodach. Podnośnik koszowy ma zastosowanie przy naprawach dachu, odnawianiu elewacji, remontowaniu balkonów, odśnieżaniu budynków, lub do mycia okien od zewnętrznej strony.

Wykorzystanie podnośnika do prac komunalnych i wewnętrznych

Łódź jest miastem bardzo zadbanym. Urządzenia dźwignicowe o mniejszym zasięgu ramienia używane są tam do wykonywania prac związanych z utrzymaniem otoczenia w należytym stanie. Podnośnik koszowy przydaje się do wycinki uschniętych gałęzi z drzew, usuwania zagrażających przechodniom sopli z dachów, odpadających tynków, czy instalowania latarń. W halach produkcyjnych przemysłu włókienniczego używa się różnego rodzaju zwyżek do napraw oświetlenia zainstalowanego na stropach, albo podczas malowania ścian. Właściciele prywatnych posesji decydują się na wypożyczenie podnośnika gdy trzeba wyremontować komin, wymienić rynny, albo przyciąć wierzchołki drzew. Są to prace okresowe, więc wypożyczenie sprzętu jest najlepszym rozwiązaniem.

Oszczędność miejsca i pieniędzy

Wynajem podnośnika jest usługą przynoszącą użytkownikom wiele wymiernych korzyści. Nie muszą przeznaczać znacznych kwot na zakup drogiego sprzętu, oraz organizować dodatkowej powierzchni na jego umiejscowienie. Wiadomo że podnośnik jest sprawny, bo uprzednio wynajmujący przeprowadza każdorazowo dokładny przegląd techniczny. Najemców omijają koszty konserwacji, napraw i ubezpieczenia pojazdu, jeśli jest on przeznaczony do ruchu drogowego. Zawierając umowę wynajmu, wnoszą jedynie dodatkową opłatę w formie zwrotnej kaucji. Jest ona oddawana użytkownikom w całości, po zwrocie sprzętu w nienaruszonym stanie. Umowę zawiera się na okres niezbędny do wykonania zaplanowanych prac. W miarę potrzeb, termin zwrotu może być przedłużony na kolejne dni robocze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *